День української писемності та мови
День української писемності та мови

Поділитися новиною:

День української писемності та мови

Сьогодні, 9 листопада, у навчальних закладах району  відзначено державне свято -   День української писемності та мови. Свято встановлено в 1997 році, коли Президент України на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ №1241/97 “Про День української писемності та мови”. В Указі зазначено: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця”.

Дослідники вважають, що саме від Нестора-літописця – мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря, автора першої літературної пам’ятки часів Київської Русі “Повість минулих літ” -  і починається писемна українська мова.

Цей день об’єднав усіх небайдужих навколо українського слова.

Учасники навчально-виховного процесу долучилися до написання ХУІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності з метою з’ясувати, наскільки добре знають українську мову, та продемонструвати єднання з усіма, хто любить і шанує рідне слово.

У рамках свята стартував ХУІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика – конкурс, що утверджує державний  статуc української мови, сприяє піднесенню її престижу серед молоді, вихованню поваги до культури й традицій українського народу.

Методист РМК Піголь Л. Т.

Альбом: Укр мова Альбом: Укр мова Альбом: Укр мова Альбом: Укр мова Альбом: Укр мова
Web-адреса: slr-vo.gov.ua/news/id/1098 | Переглядів: 240Дата публікації: 16:44 09.11.2016