Чудовий світ літератури
Чудовий світ літератури

Поділитися новиною:

Чудовий світ літератури

Повноцінними є тільки ті

знання, які дитина здобула

власною активністю

Йоганн Песталоцці

Література вводить людину у світ улюблених героїв, щедрих душею, рішучих у вчинках, робить життя цікавішим, викликає бажання удосконалюватися, бути кращим і змінювати все навколо себе. На уроках літератури вчитель стає для учнів співрозмовником, другом, порадником, провідником у країні прекрасного. Думаю, що знати свій предмет замало, потрібно, щоб вихованці вірили, приходили на урок зі своїми надіями та  сподіваннями.

 Одним із кроків підвищення ефективності уроку літератури є впровадження разом із традиційними методами навчання інтерактивних технологій. Ефективними є уроки з використання інтерактивних технологій, які активізують процес особистісно-орієнтованого навчання. Саме на базі Крупецького навчально-виховного комплексу проведено семінар-практикум вчителів зарубіжної літератури з теми: «Використання інтерактивних технологій на уроках зарубіжної літератури». Учасники семінару мали можливість побувати на відкритому уроці вчителя зарубіжної літератури Калинюк Світлани Миколаївни. Урок-телепередача «Віртуальний світ» з елементами навчального проектування проведено в 9 класі з вивчення життєвого і творчого шляху О.Пушкіна. На уроці Світлана Миколаївна використала різні методи та прийоми, а саме: метод проекту, роботу в групах, бесіду, розповідь, прийом «Займи позицію», рольову гру «Зустріч з поетом», рефлексію «Барометр настрою», дослідницький метод та прийом «Мікрофон», що розвивало в учнів образне, асоціальне, логічне мислення, навички дослідницької роботи, виразне читання, а також індивідуальні творчі здібності в процесі створення проекту. Окрім того, вчителі зарубіжної літератури мали можливість відвідати позакласний захід у 8 класі літературний турнір з теми: «Антична література-колиска європейської культури та літератури», де  дві команди учнів «Анакреотяни» та «Елліни» демонстрували свої знання з літератури стародавніх греків та римлян. Саме під час проведення літературного турніру учні показали вміння працювати у групах, виявляли повагу до думки своїх однолітків.

В процесі обговорення та аналізу проведених заходів колеги поділилися досвідом роботи з використання інтерактивних технологій на уроках зарубіжної літератури. Свою діяльність презентували Жигадло Н.Г. та Данилич С.В. (вчителі Миньковецького та Жуківського НВК).

Гостинно зустріла учасників, переймалася роботою семінару та презентувала роботу закладу, його директор Бережна Тетяна Миколаївна.

Гості семінару подякували за цікаве та змістовне проведення семінару.

Світлана Рудик, методист РМК

Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець Альбом: Семінар Крупець
Web-адреса: slr-vo.gov.ua/news/id/1429 | Переглядів: 220Дата публікації: 13:56 15.03.2017