Соборність України : від ідеї до сьогодення
Соборність України : від ідеї до сьогодення

Поділитися новиною:

Соборність України : від ідеї до сьогодення

Слово соборність включає в себе єдність, і згуртованість. У слові «соборність» ми чуємо слово «собор».

   Слово соборність включає в себе єдність, і згуртованість. У слові  «соборність» ми чуємо слово «собор». Ще великий український класик Олесь Гончар закликав : «Бережіть собори душ наших!». Поняття «соборність» з’явилося у нашому науковому й політичному лексиконі порівняно недавно. Вона не є явищем лише суто українським. Це загальна, органічна ознака будь-якої нації –неодмінна умова її розвитку й процвітання. Саме Дню Соборності було присвячено круглий стіл, який відбувся 22 січня на базі Крупецького НВК.

        Молюсь за тебе Україно,

        Молюсь за тебе кожен час,

        Бо ти у нас одна-єдина,-

        Писав в своїх віршах Тарас.

        Молюсь,- казав  він, щоб у тебе

        Не було між людьми війни

       Щоб завжди було чисте небо

       На нашій стомленій землі,

       Щоб завше у садку смерека

       Весняним квітом під вікном цвіла

       І прилітали з вирію лелеки,

       Щоб гомін хвиль послухати з Дніпра

   Ці урочисті слова урочисто звучали на початку роботи круглого столу. 

  Участь в роботі круглого столу взяли заступник голови районної державної адміністрації Притуляк П.П., помічник народного депутата України Васильєва Л.Ю., вчителі історії та учні 10-11 класів Старокривинського, Полянського, Улашанівського, Миньковецького та Головлівського НВК. Учитель історії Улашанівського НВК Левчук А.П. разом зі своїми вихованцями зробивши екскурс в історії проаналізувала на якому етапі розвитку і чому перед українським народом постала проблема «соборності» її  земель. Своїми думками, чому українському народу довгий час не вдавалось здійснити ідею «соборності» поділились учні Миньковецького НВК під керівництвом вчителя історії Туринського М.А.

  22 січня 1919 року на площі перед Святою Софією було проголошено Акт воз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.  Вплив прийняття Акту Злуки на подальшу історію українського державотворення  проаналізували учні Полянського НВК разом із вчителем  історії Семенчук Ю.В. Правомірність та актуальність виникнення на сучасному етапі ідеї федеративного устрою України було розкрито учнями Старокривинського НВК та вчителем історії Іванців І.М. Вчитель історії Головлівського НВК Косік Ю.О. разом зі своїми учнями розкрила відображення ідеї Соборності України у фольклорі та художніх творах. Ідея соборності стала загальнонаціональною мрією з 22 січня 1919 року, невід’ємною частиною всіх українських визвольних змагань наступного періоду. Величезні жертви, віддані на олтар волі і незалежності, навчили українських патріотів всюди, куди б не закинула їх доля, бачити в своїх мріях і боротися за єдину соборну, вільну і незалежну Україну.

День Соборності об’єднує всю Україну – Київ і Львів, Донецьк і Полтаву, Харків і Луцьк, Ужгород і Чернігів, сотні міст, мільйони людей – усі українські землі та береги. Якщо ми хочемо, якщо ми віримо у сильну Україну, почуття соборності повинне стати часткою нашого життя і нашого серця. Це – основа національного життя України і опора української політичної нації, такий висновок зробили учасники круглого столу і як заповіт у подальшій праці на користь нашої Батьківщини прозвучали слова великого Кобзаря :

       Роботящим умам, роботящим рукам

       Перелоги орать, думать, сіять не ждать

      І посіяне жать роботящими рукам.

   Учасникам круглого столу учні Крупецького НВК запропонували літературно-музичну композицію «Любіть Україну всім серцем своїм».

 

                                               Методист РМК          Т.В.Фелонюк

Альбом: Соборність України : від ідеї до сьогодення Альбом: Соборність України : від ідеї до сьогодення Альбом: Соборність України : від ідеї до сьогодення Альбом: Соборність України : від ідеї до сьогодення
Web-адреса: slr-vo.gov.ua/news/id/352 | Переглядів: 229Дата публікації: 14:14 25.01.2016