Трагічні долі … Через призму років
Трагічні   долі …  Через призму років

Поділитися новиною:

Трагічні долі … Через призму років

У травні 1944 року сталінський режим підготував і здійснив силами НКВС-НКДБ спецоперацію примусового виселення корінного народу Криму – кримських татар. Їх загнали у товарні вагони і повезли у Сибір і Середню Азію. Внаслідок депортації загинув майже кожний другий представник кримськотатарського народу. Тепер Росія, анексувавши Крим, знову чинить тиск на кримських татар. 18 травня   2019 року виповнилося 75 років із дня депортації кримськотатарського народу. З метою збереження історичної пам'яті та громадянського виховання  в Старокривинському та Улашанівському навчально-виховних комплексах  були проведені виховні години та виставки плакатів до Дня пам’яті жертв геноциду кримських татар та Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Вчителями історії Губелецького та Лисиченського навчально-виховних комплексів проведено  виховний захід «Кримські татари та українці пліч-о-пліч у боротьбі за право на Батьківщину». У заході взяли участь здобувачі освіти  9-х класів, які обговорили питання щодо передумов, причин та особливостей депортації кримськотатарського народу, подальшої долі після депортації та подій сьогодення.  Учасники заходу висловилися за толерантне ставлення до національних меншин, які проживають в Україні, а також, співпереживання до тяжкої долі депортованих та за повагу незламності духу у боротьбі за право жити на своїй землі.

В Старокривинському навчально-виховному комплексі відбулося засідання круглого столу здобувачів освіти 9-10 класів на тему «Минуле з гірким присмаком».  Метою заходу було ознайомлення учнів з причинами депортації кримськотатарського народу, визначення масштабів, напрямків, умов, та організацію процесу переселення, характеристика суспільно-політичних процесів в СРСР, які активізували самовільне повернення татар на свою батьківщину і їх подальшу долю. Під час засідання круглого столу учні розповідали про трагічні  події 18 травня 1944 року. Ключовим питанням цієї дискусії було:  «Як вплинула депортація кримських татар на долю цього народу та його сучасне положення?». Учні аналізували офіційні документи, свідчення очевидців цієї трагедії. Використовуючи методики критичного мислення, учасники дискусії обговорювали питання: «Як ви вважаєте, чи за вчинки окремих людей повинен відповідати весь народ?». У кінці засідання були запалені свічі пам’яті про загиблих кримських татар.

У Жуківському навчально-виховному комплексі  відбулося засідання круглого столу «Тоталітарний сталінський режим». Готуючись до заходу здобувачі освіти 8-9-х класів провели пошукову роботу під час якої звернулися до історичних подій минулого століття. Свавілля сталінського режиму 1937-1938 років постало перед сьогоднішньою молоддю жахливими цифрами, за якими долі людей.

Учасники вище згаданих заходів  переконані: «Ця трагедія ніколи не повинна повториться. Це наша історія. Ми не маємо права забувати, ми повинні пам’ятати, що довелось пережити нашому багатостраждальному українському народові на шляху до незалежності».

Для нас, громадян України, головне – загальнолюдські цінності: толерантність, повага до прав людини, свобода, що ми і  намагаємось виховати у підростаючого покоління.

                                                                               Т.Фелонюк, методист РМК

Альбом: Трагічні   долі …  Через призму років
Альбом: Трагічні   долі …  Через призму років
Web-адреса: slr-vo.gov.ua/news/id/3626 | Переглядів: 303Дата публікації: 13:53 21.05.2019