Конкурс у Києві
Конкурс у Києві

Поділитися новиною:

Конкурс у Києві

Нещодавно в Науково-дослідному інституті українознавства у м. Києві відбувся другий етап ІХ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

    У 2016 р. у Конкурсі взяло участь 296 учнів, які представляли 24 області України, м. Київ, Львів та Румунію. У результаті рецензування учнівських науково-дослідних робіт під час проведення І (заочного) етапу Конкурсу до м. Києва для участі у ІІ (очному) етапі було запрошено 85 учнів. І серед них учениця - 8класу Хоровецького навчально - виховного комплексу Валентина Попель. Журі зацікавила тема, яку школярка досліджувала разом з вчителькою української мови та літератури Світланою Петрівною Матвійчук.

  Конкурсанти виконували контрольні завдання, захищали  роботи . проводилось додаткове випробування: учні виконували тестові завдання з українознавства.  Валентина Попель на належному рівні справилася з усіма завданнями. Серед усіх восьмикласників( а їх було аж 18) вона відмінно здійснила захист дослідження  «Є любов-і вічна, і висока: до землі своєї, до людей...»(за творчістю поетів - земляків Тимора Одудька та Якова Семенка).Члени журі з радістю вручили учениці книги, подарунки та сертифікат.

     Наступного дня відбулися екскурсії.

   Екскурсійний маршрут складався з трьох ділянок, двох пішохідних та однієї – на метрополітені. Розпочалась екскурсія біля стін Інституту українознавства о 9-й год, завершилася на Старокиївській горі о 12 год 15 хв. Підземна ділянка макршруту екскурсії тривала від станції метро «Лук`янівська» до станції метро «Золоті Ворота». Учасники екскурсії пройшлися по центральній частині давнього Києва та сучасного, побачили пам`ятки старовини та сучасні будівлі, розташовані на Софійській і Михайлівській площах, майдані Незалежності, Ярославовому Валу, Андріївському узвозі, Володимирській вулиці, Хрещатику, Банковій тощо. Центральна частина сучасного Києва перевершує за площею території весь давній Київ. І в давнину, і сьогодні у центрі Києва вирує політичне життя, вирішується доля всієї країни.

    У цей день школярі мали можливість також відвідати Національний музей історії України, який є одним із провідних історичних музеїв нашої держави.

   Юні конкурсанти, подолавши дуже насичений екскурсійний маршрут, отримали багато цікавої наукової інформації, нових вражень, які додадуть їм наснаги для майбутньої пошуково-дослідницької діяльності та участі в Конкурсі з українознавства у наступному році.

Альбом: Конкурс у Києві Альбом: Конкурс у Києві Альбом: Конкурс у Києві
Web-адреса: slr-vo.gov.ua/news/id/559 | Переглядів: 159Дата публікації: 09:51 25.04.2016